Kaip BNS paaiškino bendrovė, šis pakeitimas įvedamas siekiant tinkamai valdyti egzaminų eiles ir efektyviau išnaudoti jų laikus.
Laikinas šešių mėnesių ribojimas registruotis vairavimo egzaminams nuo kitų metų sausio 1 dienos bus taikomas asmenimis, užsiregistravusiems į teorijos ar praktikos egzaminą ir penkis kartus pakeitusiems registracijos datą.
„Paprasčiau tariant, keisti egzamino datą bus galima ne daugiau nei po penkis kartus per metus. Registracijos į teorijos ir praktikos egzaminus yra skaičiuojamos atskirai“, – BNS nurodė „Regitra“.
Jos duomenimis, šiais metais vairavimo praktikos egzaminus laikė 143 tūkst. žmonių, pernai jų buvo 135 tūkstančiai.
Pasak „Regitros“, apie 3–5 proc. užsiregistravusiųjų egzaminams į juos neatvyksta ir apie tai nepraneša, egzamino vieta tokiu atveju lieka nepanaudota.
Paprasčiau tariant, keisti egzamino datą bus galima ne daugiau nei po penkis kartus per metus.
Bendrovė būsimus vairuotojus ragina pasikeitus planams egzamino vizitą atšaukti, kad į laisvą galėtų registruotis kiti asmenys. Tai galima padaryti likus bent 24 val. iki egzamino pradžios.
Nuo 2025-ųjų sausio 1 dienos taip pat įsigalioja Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostata, pagal kurią baigus galioti vairuotojo medicininei pažymai, nebegalios ir vairuotojo pažymėjimas.
„Regitros“ žiniomis, gruodžio 27-ąją sveikatos dar nebuvo pasitikrinę 74 tūkst. vairuotojų. To nepadarius iki kitų metų, jie praras teisę vairuoti.
Neturintiems galiojančios sveikatos pažymos vairuotojams gresia ir bauda nuo 30 iki 50 eurų. Atlikus sveikatos patikrinimą ir gavus pažymą, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus atstatomas automatiškai.
Naujausi komentarai