Pereiti į pagrindinį turinį

Vyriausybė: „Rheinmetall“ valdys 51 proc., Lietuva – 49 proc. bendros įmonės akcijų

2024-12-12 12:50

Vyriausybė suderino paskutinę sutartį dėl valstybės valdomų įmonių dalyvavimo preliminarios 260-300 mln. eurų vertės bendrame su Vokietijos koncernu „Rheinmetall“ artilerijos amunicijos gamyklos statybos projekte. Lietuvai bendroje įmonėje priklausys 49 proc. akcijų, likusi dalis – „Rheinmetall“, ketvirtadienį patvirtino Vyriausybė. 

Vyriausybė: „Rheinmetall“ valdys 51 proc., Lietuva – 49 proc. bendros įmonės akcijų
Vyriausybė: „Rheinmetall“ valdys 51 proc., Lietuva – 49 proc. bendros įmonės akcijų / P. Peleckio / BNS nuotr.

Bendros įmonės veikloje dalyvaus valstybės valdomos energetikos grupė „Epso-G“ ir Giraitės ginkluotės gamykla, be to, projekto finansavimui pasitelkta valstybės valdoma bendrovė „Valstybės investicinis kapitalas“, rašoma pranešime.

BNS žiniomis, „Epso-G“ antrinė bendrovė „Epso-g Ivest“ į bendrą su vokiečiais įmonę įneš apie 125-144 mln. eurų. 51 proc. „Epso-g Ivest“ akcijų valdys „Epso-G“, o 49 proc. – „Valstybės investicinis kapitalas“.

Tačiau pradiniame etape „Epso-g Ivest“ įnašas į bendrą įmonę sieks apie 36 mln. eurų – tiek bus didinamas jos įstatinis kapitalas, vėliau, priklausomai nuo projekto vertės, jis bus didinamas papildomai. Tiksli projekto vertė paaiškės tik pasirinkus visus rangovus ir įrangos tiekėjus.  

BNS, remdamasi keliais nesusijusiais šaltiniais, anksčiau šią savaitę skelbė, kad Lietuvai turėtų priklausyti 49 proc., o „Rheinmetall“ – 51 proc. bendros įmonės akcijų. Lietuvos dalį valdytų dvi įmonės: 48 proc. – „Epso-G Invest“, o 1 proc. – Giraitės ginkluotės gamykla Kauno rajone.

Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, sutartis dėl bendros įmonės steigimo bus pasirašyta netrukus.

„Džiaugiuosi, kad šiai Vyriausybei ir valstybės valdomoms bendrovėms pavyko šis svarbus Lietuvos saugumui ir gynybai darbas, nuo pat derybų pradžios iki paskutinio susitarimo. Esu tikra, kad šio projekto svarbą supranta ir naujoji Vyriausybė, kuriai paliekame tvirtą pagrindą kitam etapui, gamyklos statybai“, – pranešime sakė kadenciją baigianti premjerė Ingrida Šimonytė.

Esu tikra, kad šio projekto svarbą supranta ir naujoji Vyriausybė, kuriai paliekame tvirtą pagrindą kitam etapui, gamyklos statybai.

„Kaip ir fizinio barjero su Baltarusija statybų atveju, Energetikos ministerija įdėjo didelį indėlį, kad „Rheinmetall“ projektas galėtų būtų sėkmingai įgyvendintas“, – sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Derybos vyko dėl trijų pagrindinių sutarčių: žemės sklypo Baisogaloje nuomos, dėl 155 mm šaudmenų pirkimo bei dėl dalyvavimo bendroje įmonėje.

Du susitarimai – dėl žemės sklypo nuomos ir dėl 155 mm šaudmenų įsigijimo – pasirašyti lapkričio 29 dieną.

Trečiadienį skelbta, kad „Epso-G“ kartu su „Rheinmetall“ ruošiantis steigti bendrą įmonę būsimai gamyklai Baisogaloje, bus didinamas šiemet įkurtos investicijų valdymo įmonės „Epso-G Invest“ akcinis kapitalas, o jį apmokės „Epso-G“ ir „Valstybės investicinis kapitalas“.

Šiuo metu vienintelė „Epso-G Invest“ akcininkė yra „Epso-G“, jos įstatinis kapitalas yra 100 tūkst. eurų.

„Epso-G“ vadovas Mindaugas Keizeris praėjusią savaitę BNS patvirtino, kad grupė vertina sąlygas dalyvauti bendros įmonės kūrime, tačiau daugiau detalių dėl konfidencialumo atskleisti negalėjo.

100 proc. tiek „Epso-G“, tiek „Valstybės investicinio kapitalo“ akcijų priklauso valstybei, jas patikėjimo teise valdo Energetikos bei Finansų ministerijos.

„Rheinmetall“ skelbė, jog gamykla netoli Baisogalos turėtų pradėti veikti 2026-ųjų viduryje, tačiau, tikėtina, jos statybos užtruks ilgiau – apie dvejus metus. 

„Rheinmetall“ į 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą Lietuvoje ketina investuoti daugiau nei 180 mln. eurų, joje turėtų būti sukurta bent 150 naujų darbo vietų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

370 žurnalas

Daugiau naujienų