Pereiti į pagrindinį turinį

Generalinė prokuratūra: SADM tinkamai neprižiūrėjo SPIS modernizavimo sutarties vykdymo

2024-11-06 17:46

Tyrimą atlikusi Generalinė prokuratūra daro išvadą, kad tarp Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) ir viešąjį konkursą dėl Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) laimėjusius įmonės „Proit“ sudaryta sutartis buvo vykdoma pažeidžiant numatytus terminus.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra.
Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra. / J. Elinsko / ELTOS nuotr.

Tuo tarpu ministerija, anot prokuratūros, neužtikrino tinkamos sutarties vykdymo priežiūros.

„Taip pat buvo pažeistos ir kitos sąlygos, o ministerija, kaip sutarties šalis, tinkamai ir laiku neužtikrino sutarties vykdymo priežiūros – netaikė sutarties nustatytų sankcijų už esminį sutarties pažeidimą. Nepaisant to, darbus vykdžiusiai bendrovei, buvo išmokėtos lėšos už faktiškai neatliktus arba netinkamai atliktus darbus“, – rašoma generalinės prokuratūros pranešime.

Visgi tyrimą atlikęs Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius nusprendė netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių, atsižvelgdamas į tai, kad SADM šiuo metu jau ėmėsi priemonių nutraukti sutartį ir taikyti sutartyje numatytas sankcijas.

„Atsižvelgiant į tai, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu ėmėsi priemonių nutraukti sutartį bei atgauti sumokėtas lėšas, taiko sutartyje numatytas sankcijas darbus vykdžiusios bendrovės atžvilgiu, bei tai, kad ginčas dėl sutarties nutraukimo šiuo metu nagrinėjamas Vilniaus apygardos teisme, prokuroras atsisakė taikyti viešojo intereso gynimo priemones“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Taip pat buvo pažeistos ir kitos sąlygos, o ministerija, kaip sutarties šalis, tinkamai ir laiku neužtikrino sutarties vykdymo priežiūros – netaikė sutarties nustatytų sankcijų už esminį sutarties pažeidimą.

ELTA primena, kad SPIS modernizavimo darbai prasidėjo 2021 m. pabaigoje, tada projekto planuose buvo numatytas 13 elektroninių paslaugų modernizavimas, 14 naujų ir 6 proaktyvių elektroninių paslaugų sukūrimas. Šias paslaugas kūrė SADM viešąjį konkursą laimėjusi bendrovė „Proit“, o projektas finansuojamas ES lėšomis.

Rugsėjo 5 dieną surengtoje spaudos konferencijos Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas kaltino SADM švaistant lėšas, skirtas SPIS modernizavimui. Anot jo, ministerija taip pat galimai klastojo dokumentus, siekdama užmaskuoti nevykdomus darbus.

SADM kanclerė Ana Selčinskienė, atsakydama į kaltinimus teigė, kad SPIS jau sklandžiai veikia ir pagrindinė sistemos modernizavimo darbų dalis jau atlikta. Tiesa, kanclerė pripažino, kad darbų atlikimo terminas vėluoja, o ministerija kreipėsi į draudimo bendrovę reikalaudama sutarties vykdymo užtikrinimo.

A. Selčinskienė atskleidė, kad SPIS modernizavimo darbus atliekančiai „Proit“ šiuo metu yra išmokėta 94 proc. sutartyje numatytos sumos – beveik 982 tūkst. eurų, kai visa suma siekia 1,041 mln. eurų be PVM.

„Proit“, kuri Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) yra įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą, 2023 m. nelaimėjo konkurso SPIS priežiūros, vystymo ir vartotojų konsultavimo paslaugoms teikti. Kanclerė patvirtino, kad UAB Proit dėl vėluojančio darbo atlikimo termino jau sumokėjo 32 tūkst. eurų delspinigių. Darbų atlikimo terminas buvo pratęstas nuo šių metų liepos 31 dienos iki 2024 m. gruodžio mėnesio.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

370 žurnalas

Daugiau naujienų