Žvelkite realistiškai
Fizinės ir psichologinės sveikatos gerinimas – viena populiariausių naujamečių rezoliucijų. Šiais metais tokį tikslą buvo užsibrėžę net 35 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų.
Norint 2025-aisiais tapti sveikesniems, naudinga pokyčius pradėti dar šiemet. Įžengę į Naujuosius su jau nusistovėjusiais įpročiais, ne tik jausitės psichologiškai tvirtesni, bet ir suteiksite sau daugiau motyvacijos juos puoselėti ištisus metus.
Pavyzdžiui, norėdami pagerinti mitybą, nusistatykite realistiškus tikslus, kurie jūsų neišgąsdins. Vietoj įprastų produktų pradėkite vartoti ekologiškus, gerkite daugiau vandens ar į kiekvieną valgį įtraukite sveikatai naudingų daržovių, kaip avokadai, morkos, brokoliai ar saldžios bulvės.
Šie nedideli įpročiai padės laikytis mitybos tikslų ir šventiniu laikotarpiu ar net įkvėps eksperimentuoti virtuvėje ir atrasti naujų tradicinių patiekalų variantų.
Be drastiškų priemonių
Norint pagerinti fizinį aktyvumą, taip pat nebūtina imtis drastiškų priemonių. Užuot užsibrėžę bauginantį tikslą, pavyzdžiui, iki sausio nubėgti maratoną, pradėkite nuo lengvai įveikiamos veiklos – kelių pasivaikščiojimų per savaitę. Į tokį užsiėmimą nesudėtingai bus galima įtraukti ir savo artimuosius per šventes – po sočių pietų išėjus pasivaikščioti po Kalėdinį miestelį.
Sėkmingai integravę į rutiną pradinius pokyčius, susidarykite kiekvienos dienos tvarkaraštį, kuriame numatytume laiką darbui, jūsų veikloms.
Išsiugdyti sveikesnius kasdienius įpročius šiandien gali padėti rinkoje randamos technologijos. Daugeliui žinomi išmanieji laikrodžiai – kur kas daugiau nei tik stilingi aksesuarai, leidžiantys stebėti laiką ar patogiai atsiliepti į skambučius.
Dauguma išmaniųjų laikrodžių turi funkcijas, kurios padeda stebėti žmogaus sveikatą ir puoselėti fizinį aktyvumą. Tiems, kurie nori pradėti sportuoti neinvestuodami į sporto klubo abonementą, šie įrenginiai siūlo daugiau kaip 100 treniruočių režimų.
Rutina – pagal poreikius
Apskaičiuota, kad šiuo metu ES su psichikos sveikatos problemomis susiduria daugiau kaip 84 mln. žmonių, todėl šios srities gerinimas išliks itin aktualus ir ateinančiais metais.
Greta fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos, psichikos sveikatai puoselėti labai naudinga nuosekli rutina. Kad būtų lengviau jos laikytis, pradėkite nuo mažų žingsnelių, pavyzdžiui, nusistatykite tikslų miego režimą.
Sėkmingai integravę į rutiną pradinius pokyčius, susidarykite kiekvienos dienos tvarkaraštį, kuriame numatytume laiką darbui, jūsų veikloms, pavyzdžiui, skaitymui, vaikščiojimui ir poilsiui. Pirmiausia įgyvendinkite tas veiklas, kurios svarbiausios, o mažiau svarbias perkelkite į dienos pabaigą.
Siekiant sumažinti stresą, taip pat svarbu reguliariai daryti pertraukas darbo dienos metu. Sėdimas darbas gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Kas valandą darydami 5–10 minučių pertraukėles ir jų metu užsiimdami, pavyzdžiui, lengva mankšta, gerokai sumažinsite streso hormonų organizme ir užkirsite kelią perdegimui.
Naujausi komentarai