Pereiti į pagrindinį turinį

Konkursui pasiūlyta septyniasdešimt disertacijų

2009-02-27 12:46
Konkursui pasiūlyta septyniasdešimt disertacijų
Konkursui pasiūlyta septyniasdešimt disertacijų / Scanpix nuotr.

Pasibaigus visą mėnesį trukusiam siūlymo etapui paaiškėjo, kad Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) organizuojamam konkursui „Geriausios metų disertacijos“ buvo pasiūlyta net septyniasdešimt disertacijų.

Pasiūlyti apdovanojimų vertas disertacijas galėjo ne tik LJMS nariai, bet ir visi Lietuvos mokslininkai bei doktorantai, užpildę siūlymo formą LJMS tinklalapyje. Patys autoriai savo darbų siūlyti negalėjo. Apdovanojimui už geriausią fizinių, technologijos ir biomedicinos mokslų disertaciją buvo pasiūlyti 39 darbai, o apdovanojimui už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslų disertaciją - 31 darbas.

LJMS geriausių metų disertacijų konkursą rengia jau trečią kartą. „Džiaugiamės, kad šių metų konkursui buvo pasiūlyta daugiau disertacijų nei praėjusiais metais. Kita vertus, didelis pasiūlytų darbų skaičius reiškia, kad vertinimo komisijoms teks paplušėti iš peties“, - šmaikščiai apibendrino siūlymų rezultatus LJMS pirmininkė dr. Vilma Petrikaitė.

Kovo ir balandžio mėnesiais vyks pasiūlytų disertacijų vertinimas. Pirmojo vertinimo etapo komisijoje dirbs jauni, tačiau reikšmingais mokslo pasiekimais jau galintys pasigirti mokslininkai, tarp jų - ankstesnių metų konkurso laureatai bei savo disertacijas užsienyje apgynę mokslų daktarai. Antrojo vertinimo etapo komisijoje darbuosis patyrę mokslininkai iš Lietuvos ir kitų šalių.

Geriausių praėjusiais metais Lietuvoje apgintų disertacijų autorius planuojama apdovanoti balandžio pabaigoje Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose vyksiančios ceremonijos metu.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga yra savarankiška asociacija, oficialiai įregistruota 2003 m. gegužės 12 d. Nuo įkūrimo LJMS išaugo daugiau nei dešimt kartų ir šiuo metu vienija 163 doktorantus bei jaunus mokslo daktarus iš įvairių Lietuvos universitetų bei mokslo institutų. Jaunieji mokslininkai skatina jaunus žmones tapti pasaulinio lygio mokslininkais, kurdami tarpdisciplininę mokslininkų bendruomenę, populiarindami mokslą ir siekdami palankių mokslo sistemos pokyčių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

370 žurnalas

Daugiau naujienų