Kaip skelbė policija, sausio 7 d. į Klaipėdos rajono policijos komisariatą kreipėsi vyras, kuris nurodė, kad tą pačią dieną bandė prisijungti prie portalo www.esveikata.lt ir pastebėjo, jog iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, yra pasisavintas 1 tūkst. 451 euras.
Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.
Tą pačią dieną į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi 1976 m. gimęs vyras, kuris nurodė, kad bandant prisijungti prie portalo www.esveikata.lt, pastebėjo, jog iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, buvo pasisavinta 865,10 euro.
Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.
Pareigūnai apie šį sukčiavimo būdą įspėjo prieš maždaug mėnesį – sukčiai sukūrė į oficialią e.sveikata panašią svetainę ir savinasi pinigus.
Per internetinę paieškos sistemą prisijungti bandę nukentėjusieji greičiausiai pasirinko ne oficialią, o fiktyvią svetainę, ir, suvedę SMART ID duomenis, pastebėjo, kad iš banko sąskaitų dingo pinigai.
Pasak pareigūnų, sukurti fiktyvią svetainę nėra sudėtinga, todėl žmonės turėtų būti labai atidūs. Patariama visą pageidaujamos svetainės adresą suvesti patiems, nesinaudojant paieškos sistema, atkreipti dėmesį į adresą – ar nėra taškų, brūkšnelių, raidžių ar kitokių simbolių, kurių oficialios svetainės adrese nėra. Naudotis patariama tik tokiomis svetainėmis, prie kurių adreso yra žyma „htts“, – ši žyma rodo, kad svetainė yra labiau apsaugota, nei žymima „htt“. Taip pat visada reikia atidžiai peržiūrėti el. bankininkystės kodais tvirtinamus mokėjimus ir kitus veiksmus. Kilus mažiausiam įtarimui rekomenduojama neatlikinėti prašomų veiksmų ir dar kartą pasitikrinti.
Jei nukentėjote nuo sukčių ar įtariate ketinimus sukčiauti – praneškite policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112.
Naujausi komentarai