Pereiti į pagrindinį turinį

Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?

2024-12-25 21:58

Palangos verslininkai pastebi, kad į kurortą daugiausia svečių atvyksta tarpušvenčiu, o itin daug – sutikti Naujųjų metų. Šią tendenciją rodo viešbučių ir privačių būstų užimtumas.

Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?
Tarpušvenčiu lietuviai plūsta į Palangą: kiek čia kainuoja šventės?

Vienas Palangos viešbučių žiemą atgyja būtent tarpušvenčiu.

„Kūčios ir Kalėdos vis tik lieka šeimos šventėmis. Žmonės įpratę jas švęsti šeimos rate, bet antrą Kalėdų dieną ir tarpušvenčiu, kaip juokaujame, vasara sugrįš į Palangą“, – sakė viešbučio vadovas Kristupas Šliogeris.

Jau ne pirmus metus pastebima, kad dauguma svečių į Palangą atvyksta ilgesniam laikui – nuo Kalėdų iki Naujųjų. Kai kurie vietas rezervuoja dar vasarą, o kiti laukia, kol bus paskelbti koncertų atlikėjai. Verslininkai tikina, kad per šventes kainos nedidinamos ir išlaikomos tokios pat kaip pernai. Tiesa, naujametinės nakvynės įprastai prilygsta vasaros kainoms.

„Kainų nekėlėme, nes jaučiame žmonių perkamosios galios lėtėjimą. Norime padaryti šventę ir vainikuoti šiuos gerus metus“, – pridūrė K. Šliogeris.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Dauguma restoranų ir viešbučių kviečia švęsti Naujuosius organizuodami specialias programas.

„Programa kainuos 120 eurų. Tai bus muzikinė programa, šokėjos, švediškas stalas, šokiai iki paryčių. Norime, kad mūsų klientai atvažiuotų, pašvęstų ir norėtų sugrįžti dar ir dar“, – dalijosi viešbučio vadovas.

Palangos verslininkai pastebi, kad nemažai žmonių nori švęsti taupiau.

„Naujųjų metų nakvynę galima rasti nuo 80–90 eurų dviem asmenims. Vakarienės kainos svyruoja nuo 60 iki 150 eurų – kiekvienas renkasi pagal poreikį ir galimybes“, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė.

Tuo tarpu prabangesni vakarėliai su garsiais atlikėjais kainuoja daugiau.

Lietuva nesupras.

„Kaina gali siekti ir 250 eurų žmogui, priklausomai nuo restorano ar viešbučio, kokios žvaigždės atvažiuoja. Tas pats, kas ir Vilniuje, tą patį siūlome. Tačiau Palanga siūlo tai, ko neturi kiti miestai – gamtą ir jūrą“, – pridūrė L. Taučiūtė.

Dalis nusprendžia išsinuomoti butus, o už savaitę moka apie 500 eurų.

Be to, nemažai žmonių Palangoje turi antrą būstą. Dalis tokių sako, kad šventinį stalą pasiruoš patys, bet nors renkasi šventę namie, žada kurorte lankyti koncertus ir jūrą.

Žadama, kad Palangoje Naujuosius bus galima pasitikti stebint fejerverkus nuo tilto ar paplūdimio.

„Kol Vyriausybė dar nėra parengusi draudimo, Palanga be tilto ir fejerverkų tiesiog neįmanoma. Lietuva nesupras“, – įsitikinusi Kultūros centro vadovė Vita Petrauskienė.

Be to, didžiųjų švenčių laukimas Palangoje dedikuotas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Menininko kūrinių simbolika puošia kurorto erdves.

„Atvykusius kviečiame pasivaikščioti po Palangos parką, ieškoti Čiurlionio ženklų ar skaičiuoti eglutes Tiškevičiaus alėjoje“, – pasakojo V. Petrauskienė.

Iki Palangos tilto vedančioje Basanavičiaus gatvėje siūloma suskaičiuoti beveik 100 eglučių, kurios puošia šventiškai nusiteikusį kurortą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

370 žurnalas

Daugiau naujienų