Pereiti į pagrindinį turinį

Šokiu – apie prūsų vadą ir išlikimą

2024-11-28 14:40

Daugybės žmonių primiršta didžiojo prūsų sukilimo vado Herkaus Manto istorija, pasirodo, būtent šiuo metu yra itin aktuali. Apie tai kalba naujausiam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baletui „Legenda“ muziką sukūręs lietuvių kompozitorius Antanas Jasenka.

Kūrėjai: teatro orkestro vadovas Tomas Ambrozaitis (kairėje), kompozitorius A. Jasenka ir choreografas G. Žmavcas džiaugėsi bendru darbu.
Kūrėjai: teatro orkestro vadovas Tomas Ambrozaitis (kairėje), kompozitorius A. Jasenka ir choreografas G. Žmavcas džiaugėsi bendru darbu. / D. Janauskaitės nuotr.

Šio spektaklio tema yra aktuali visam pasauliui ir Lietuvai, ji būtent šiuo metu gvildenama neatsitiktinai.

„Spektaklis apie Herkų Mantą yra ir apie žmogų, kuris gina savo šalį ir savo šeimą. Tai kalba apie laisvę. Herkus Mantas yra mūsų simbolis“, – likus vos porai dienų iki premjeros kalbėjo A. Jasenka, pirmą kartą dirbęs su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kūrėjais.

Panašiai apie spektaklio idėją kalbėjo ir teatro baleto meno vadovas Gajus Žmavcas. Pasak jo, naujojo spektaklio tema turi būti suprantama paprastai – galimybė gyventi laisvai ir kurti yra didelė dovana, kuria ne visi pasaulyje gali mėgautis.

Užuot savita šokio kalba perpasakojęs Herkaus Manto istoriją, G. Žmavcas pasirinko ne tiesmukai rodyti siužetą, o ėmėsi kurti emocinį fiktyvaus pasaulio peizažą.

Režisūroje dėmesys sutelktas į šviesos, vilties ir meilės susidūrimą su tamsa, neviltimi ir praradimu.

Klaipėdiečiai džiaugiasi, kad teatras atsigręžė į šiam kraštui aktualią tolimos praeities istoriją ir baltų atšakos tragediją. Nors scenoje žiūrovai matys abstrakčius šokius, greito tempo judesiai jiems turėtų priminti senovines apeigas.

Dviejų veiksmų baletas „Legenda“ yra Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro antroji šio sezono premjera. Šis kūrinys buvo parašytas pagal šio teatro užsakymą ir jau rytoj, penktadienį, jį pamatys pirmieji teatro žiūrovai.

Scenografiją kūrė lietuvių menininkų komanda: Sigita Šimkūnaitė, jai filmuotais vaizdais talkino videomeno kūrėjas Martynas Norvaišas. Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė, šviesų dailininkas – Andrius Stasiulis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Kuršiai čia gyveno

Žydų nebuvo. Juos ties Nemirseta ir Laugaliuise bei prie Platelių laikė izoliuotus kaip mutavusius gyvulius, kurie nedarbingi, išsigimę, idiotai. Mykolas Sluckis,Eugenijus Bunkus, saujelė Palangis išsigimėlių yra kilę iš tų padarų, kurie tiek buvo nuprotėję, kad lytiškai santykiauja su gyvuliais, artimųjų tarpe, pas žydus paplitę lytiniai santykiai tarp brolių, seserų, jie pakvaišę nuo narkotikų neatsimena kur kada ur kam ką kišo. Iš tokių išsigimėlių ir žydas narkomanas Milius, išsigimėlis Sabutis, Marokas, Armalis, jų nemažai. Yra jų vaikų. Esate matę žydę, kai ji pvz kaip Sluckytė išsigimėlė skutasi ryte ūsus ur bijo išeit iš namų, nes jos akys išvurtusios iš akiduobių lyg rupūžės, kai jai į subinskylę baslį įkiša. Iš esmės žydės tik analiniu seksu užsiima ir joms yra normalu tą daryt su tikru biologiniu tėvu. Vusa Palanga orasmirdo nuo žydų analinio, nuo klišų žydų nutarkuotų Nataškų, bunkaus ir zvonkaus spermos šiukšliadėžių. Landsbergiai irgi yra fiktyvią biografiją pasiskelbę.
0
0
taip pat

sėkmingai galima pavadint Karalienės Elžbietos pergyvenimai klūpant prie altoriaus rumu koplyčioj :D Koks skirtumas ka žiurovas isivaizduos žiurėdamas fiktyvu peizaža :D
0
0
Dievulėliau

Čia jie rimtai? Vietoje Herkaus Manto istorijos bus sukurtas ,,emocinis fiktyvaus pasaulio peizažas'' kurį žiūrėdamas kiekvienas galės galvot ir įsivaizduot ką nori? O vietoje dekoracijų visą laiką scenoje bus balerūnai ir balerinos vienodais juodais kostiumais, virš jų kabės didžiulė nudžūvusi medžio šaka o sceną kartais pagyvins videopaveikslėliais?..Dvasinis skurdas su primityviu estetiniu kanibalizmu. Gaila baleto šokėjų, jų profesionalumo.. Viena paguoda kad turbūt didelių išlaidų nebuvo - patys paskaičiuokit kas ten be baleto artistų honoraro gali daug kainuoti?/režisieriam nemokėčiau daugiau kaip pora šimtų../ Viena medžio šakos dekoracija, ir banalūs, vienodi tamsūs skudurai. P.S. Vežkit savo baletą į Ameriką. Manau ten Bruklino ir Harlemo rajonuose gal ir turėsit populiarumą
3
0
Visi komentarai (3)

370 žurnalas

Daugiau naujienų