Pereiti į pagrindinį turinį

Kalėdinis megztinis – ne tik šventiškas, bet ir tvarus

2024-12-08 10:00

Linksmi kalėdiniai megztiniai savo populiarumo nepraranda ir šiemet. Vis dėlto jie kritikuojami dėl savo trumpalaikiškumo, nes iškart po švenčių tampa nebeaktualūs. Kokiu megztiniu pasipuošti, kad jis ne tik kurtų šventinę nuotaiką, bet ir būtų draugiškas aplinkai?

Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką. Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką. Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką. Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką. Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką. Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką. Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką. Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką. Džiugiai: vienoda šventinė apranga suartina šeimą, sukuria pakilesnę nuotaiką.

Natūralios medžiagos

Asmeninė stilistė Viktorija Kovriga pastebi, kad artėjant Kalėdoms, nemažai žmonių ima ieškoti megztinių, dekoruotų smagiais piešiniais ir nuotaikingais motyvais. Reikėtų atkreipti dėmesį į jų sudėtį, nes neretai tokie megztiniai būna pagaminti iš sintetinių siūlų. Dirbtinės medžiagos ne tik nedraugiškos žmogaus kūnui, bet ir kenkia aplinkai, sukurdamos ilgalaikę žalą ekosistemai. Ypač pavojingos medžiagos yra akrilas, nailonas ir poliesteris.

Stilistė pataria papildyti spintą natūralių medžiagų kalėdiniais megztiniais. Puikiai tinka medvilnė, vilna ir pusiau natūralūs siūlai – liocelis, vario amoniakinis pluoštas (cupro).

Kalėdiniams megztiniams trūksta tvarumo ir todėl, kad jie nešiojami tik šventiniu laikotarpiu, o pasibaigus švenčių maratonui užmirštami spintoje iki kito sezono arba apskritai daugiau nebedėvimi. Todėl V. Kovriga siūlo rinktis megztinius, kurie būtų pritaikomi ir kitomis progomis.

„Idealus toks megztinis, kurį galima nešioti visą žiemos sezoną. Jis gali būti puoštas ne kalėdinėmis aplikacijomis, bet skandinaviškų motyvų raštais: elniais, eglėmis, snaigėmis, tautiniais ornamentais, artimais žiemos tematikai. Tokie megztiniai bus universalūs ir lengvai derinami net ir pasibaigus šventėms“, – pastebi ji.

Naudinga: ne šventiniais piešiniais, o žiemos tematikos raštais puošti megztiniai tarnaus ilgiau. / freepik.com, pixabay.com, pinterest.com nuotr.

Tvarūs sprendimai

Jei mokate, V. Kovriga pataria kalėdinį megztinį nusimegzti patiems. Toks drabužis bus ne tik puošnus, bet ir kurs asmeninę vertę.

Idealus toks megztinis, kurį galima nešioti visą žiemos sezoną. Jis gali būti puoštas ne kalėdinėmis aplikacijomis, bet skandinaviškų motyvų raštais.

Nemokantiems ar nenorintiems megzti verta natūralių medžiagų megztinių pasidairyti ne tik parduotuvėse, bet ir drabužių mainų platformose, antrų rankų krautuvėlėse. Venkite greitosios mados parduotuvių, kuriose dažniausiai prekiaujama nekokybiškais, greitai suplyštančiais sintetiniais drabužiais.

„Kalėdinio megztinio gyvavimo ciklas priklauso nuo asmeninių preferencijų. Kai kuriems patinka prie mylimo drabužio sugrįžti kasmet, o kitiems norisi vis atsinaujinti. Jei prikausote pastarųjų vartotojų grupei, savo turimą megztinį verta padovanoti ar parduoti kitiems, jį išsimainyti drabužių mainų platformoje arba perdaryti į kitą šventinį akcentą“, – pataria stilistė.

Rankdarbiai: mokančios megzti ar nerti gali pačios susikurti ypatingą šventinį drabužį. / freepik.com, pixabay.com, pinterest.com nuotr.

Stilingi eksperimentai

Renkantis kalėdinį megztinį, V. Kovriga siūlo nebijoti eksperimentuoti. Galima nutolti nuo tradicinių raudonos ir žalios spalvų, prisijaukinti šiltus kakavos ar karšto šokolado atspalvius. Tiks su sniegu ir ledu asocijuojančios balta ir žydra spalvos. Šventiškai atrodys sidabrinė ir auksinė.

„Jei jūsų kalėdinis megztinis puoštas tik raštais, jį lengvai galima derinti prie neutralių atspalvių ir lygių audinių. Jei norisi įdomaus įvaizdžio, pasirinkite porą spalvų, esančių megztinio detalėse, ir jas perkelkite į apatinės kūno dalies drabužius, – rekomenduoja stilistė. – Norint sustiprinti šventinę įvaizdžio nuotaiką, gelbės aksesuarai – papuošalai, rankinė. Vis dėlto nereikėtų persistengti, nebent stiliuje vertinate eklektiką.“

Patogu: užuot pirkus naują, jau turimą megztinį galima papuošti kalėdiniais akcentais, o po švenčių juos nuardyti. / freepik.com, pixabay.com, pinterest.com nuotr.

Gera idėja jau turimą megztinį papuošti linksmais kalėdiniais ženkliukais ar rankų darbo aplikacijomis, kurias vėliau bus galima nuimti.

Pasak pašnekovės, megztinio raštai ir spalvos nėra tokie reikšmingi, jei pasirenkate sau tinkantį drabužio modelį ir siluetą. Prigludęs megztinio modelis paryškins liemenį ir pečių grakštumą. Labiausiai paplitęs megztinių tipas yra vadinamasis „oversize“, kuris atrodo tarsi yra per didelis. Deja, jį dėvint, figūra pradingsta, todėl ypač svarbu atrasti jums tinkantį „oversize“ megztinio ilgį.

„Įprastas, tiesus megztinio modelis yra lyg aukso viduriukas tarp „oversize” ir prigludusių megztinių. Jis labiausiai universalus ir lengvai derinamas, nes neturi ryškių detalių – didelės apimties ar išryškintos liemens dalies. Šį megztinio modelį visada rekomenduoju moterims, norinčioms trumpo, sluoksniuojamo drabužio“, – atskleidžia V. Kovriga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų